LED svítidlo pro akvária od 60 do 80 cm se špičkovým poměrem svítivost / příkon / cena.
Svítivost 5800 lm při spotřebě 39W.
Chihiros použil ve svítidlech z A serie bílé LED s výbornými parametry - mají svítivost cca. 150 lumenů na každý watt příkonu. Teplota světla je 8000K a diody jsou označené jako HCRI (=high color rendering index), vyzařované světlo je tedy optimální z hlediska podání barev.
Svítidlo je opravdu subtilní, na výšku má pouze 9 mm a nad akváriem si ho tak skoro nevšimnete. Diody nejsou vybaveny žádnou rozptylující optikou a svítí tak víceméně přímo, je tak třeba počítat s tím že jedním svítidlem lze nasvítit akvárium s maximální šířkou okolo 40 cm - nelze to brát jako negativum, optika výrazně zvyšuje cenu svítidla a vždy znamená ztrátu 5-10% světelné intenzity.
Chihiros A601 lze umístit několika způsoby -
Na boční hrany akvária pomocí přibalených polykarbonátových držáků - délka akvária pak musí přesně odpovídat délce svítidla (60 cm)
Pomocí výsuvných podpěr, které můžete dokoupit. Podpěry lze na každé straně vysunout až o deset centimetrů a svítidlo tak můžete umístit na akvária od 60 do 80 cm
Zavěšení nad akváriem pomocí závěsného setu.
Pokud chcete svítidlo umístit do krytu, je třeba zajistit dobré odvětrání, svítidlo nemá krytí proti vlhkosti.
Součástí je manuální regulátor světelné intenzity.
V balení najdete:
- Svítidlo
Zdroj 12V
Stmívač
Polykarbonátové stojany k ozazení na boční skla akvária
Křížový šroubovák pro montáž stojanů